Konveyör Bant

Konveyör Bant

Z Bandı

Konsept ve Teknoloji

Bandaborlu ve paletli bantlarımız 90ºye kadar tırmanma açılarında çalışmak üzere geliştirilmiştir.

Son derece esnek yapıları sayesinde yatay taşımadan dik taşımaya ve dik taşımadan yatay taşımaya tek bantta geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca değişik taşıma ihtiyaçlarınıza göre değişik formlarda konstrüksiyonlarda çalışabilirler.

·        90ºye kadar eriştikleri tırmanma açıları sayesinde yerden tasarruf ettirirler.

·        Geleneksel sistemle çok daha uzun bir hat ya da birden çok konveyörle ulaşabileceğiniz yüksekliklere tek bir konstrüksiyonla kısa mesafede ulaşabildiğinizden malzemeden tasarruf ettirirler.

·        Bakımı diğer tür konveyörlerden daha ucuzdur.

TEKNOLOJİ

Beltsiflex sistemi kayda değer bir Ar-Ge çalışmasının ürünüdür.

Beltsiflex daha önce düşünülemeyecek bir imalat yöntemini geliştirdi.

Beltsiflex'i pazardaki diğer bandaborlu bantlardan ayıran, onun sıcak vulkanizasyon sistemiyle üretilmesidir ki bu da ona güvenlik, sağlamlık ve uzun ömür kazandırır.

Sıcak vulkanizasyon ile elde edilen yapışma ve kavrama seviyesi, soğuk yapıştırmada sağlananın 15-30 katı fazladır. Bu da bandabor ve paletlerin kopma riskini elimine eder ki bu piyasadaki soğuk yapıştırma bantların en büyük

problemidir.

Pek çok avantajının yanında Beltsiflex daha küçük tambur çaplarına müsaade eder. Ayrıca daha uzun stoklama sürelerinde soğuk yapıştırma bantlarda olduğu gibi bant ve paletler arasındaki yapışma bozulmaz.