Konveyör Bant

Konveyör Bant

Sıyırıcı

PPU Poliuretan Bıçaklı Birincil Sıyırıcı

Her tür uygulamada kullanılabilirler. Mekanik ek (raptiye) ile eklenmiş bantlarda kullanılabilirler.
Sıyırıcı Bıçaklar
Poliüretandan üretilmişlerdir ve aşınma dayanımları çok iyidir. 150 mm genişliğinde segmentlerden oluşur. Biribirlerinden bağımsız hareket edebilirler.   Poliüretanın   bir   avantajı olarak banta çok iyi uyum sağlarlar ve raptiyeyle eklenmiş bantlarda kullanılabilirler. Bıçaklar çok kolay ve rahat bir biçimde değiştirilebilirler, aksa monte ediliş biçimleri sayesinde her hangi bir el aleti kullanmadan montajını yapabilirsiniz.
 
Sıyırıcının Saportları
Saport, bir yay vasıtası ile banta sürekli baskı veren, kauçuk bir muhafaza ile dış etkilerden korunan, “Otomatik Baskı Sistemi”ne sahiptir. Bu sistem bıçakların banta sürekli teğette bulunmasını sağlayarak verimli bir temizlik sağlar ve bıçakları darbelerden korur. Otomatik Baskı Sistemi sıyırıcının sabitleme koluna bağlanmıştır. Bu sabitleme kolu  U-profilden çok sağlam bir yapıdır. Saportlar, sıyırıcının konumunu belirleyebilmek üzere kızak sistemine sahiptir.
 
Saportlar her iki tarafta da 200 mm genişleme özelliğine sahiptir. Bu sayede değişik endeki bant şasilerine uyum sağlayabilirler.