Konveyör Bant

Konveyör Bant

Tambur Kaplama Kauçukları

Slide-Lag

Tambur/bant tutunmasını destekler, bandı korur; bandı aşındırmaz. Slide lag® kaplama tamburun demonte edilmesini gerektirmez: Montaj sahada ve tambur konveyör üzerindeyken gerçekleştirilir. Aşınan elemanlardan oluşan ve üzerine yerleştirildiği tamburu koruma ve performanslarını arttırma amacıyla kullanılan komple bir kaplama söz konusudur. 2 mm kalınlıkta paslanmaz çelik veya Corten çelik bir yüzey üzerinde sıcak vülkanize edilmiş, 12 mm kalınlığında profil yapı. Bu şekilde kalıplanan 14 mm kalınlığındaki yapı, 1830 mm standart uzunluğunda ve iki farklı genişlikte üretilir: 135 mm ("S" sembolü) veya 142 mm ("L" sembolü). Bunlar, kaplanacak tamburun çapına göre teklif edilirler.
Aksi asla iddia edilemeyecek aşınma önleyici özelliklere sahip siyah kauçuk!
Yoğunluk: 1.15 - Esnek: 55° +/- 5° Shore A.
Yağ önleyici siyah kauçuk
1.05 yoğunluğunda ve 40° +/- 5° sertliğinde Parablond kauçuk Shore A: Ultra esnek, iyi sarsıntı emici.
Alev almayan ve anti-statik özellikli klororopren kauçuk.
 
Sürgüler
 
Sürgüler, SLIDE-LAG® çubuklarının kayma zemini görevini görürler. Tamburun üzerine bir kerelik olarak kaynaklanırlar: SLIDE-LAG® çubukları iki sürgü arasında kayar ve kolayca yenileriyle değiştirilebilirler. İkili veya tekli sürgüler de 1830 mm standart boylarda üretilirler. 2 mm kalınlığa sahip olan sürgüler paslanmaz çelik ve Corten çelik olarak üretilirler.
 
 
Aksesuarlar
 
EDGE-CROWN elemanı: 135 mm ("S" sembolü) veya 142 mm ("L" sembolü) uzunlukta vülkanize edilen, aşınma önleyici siyah kauçuk profile yapıda, 250 mm uzunlukta parça. Giderek azalan kalınlıkta, tamburun her iki ucuna yerleştirilen bu elemanlar, bandın daha iyi ortalanmasını sağlarlar.
 
BOR elemanı: 135 mm ("S" sembolü) veya 142 mm ("L" sembolü) uzunlukta kalıplanan, aşınma önleyici kırmızı özel kauçuk, pürüzsüz yüzeyli, yapısı bulunmayan, 250 mm uzunlukta parça. Tamburun uç kısımlarında bulunan ve aşınır özellikte elemanlardır. Tam bir sıranın değiştirilmesinden kaçınılmasını, yalnızca aşınmaları durumunda uç kısımların değiştirilmelerini sağlarlar.
 
 
SLIDE-LAG® HD çubuk: HEAVY DUTY
 
SLIDE-LAG® bir yedek parça olmasına rağmen, bizden daha yüksek kalınlıkta bir parça geliştirmemiz istenmiştir. 
SLIDE-LAG® bir yedek parça olmasına rağmen, bizden daha yüksek kalınlıkta bir parça geliştirmemiz istenmiştir. 
 
"Küçük boy", çünkü 510 mm uzunlukta vülkanize edildiler (1830 mm yerine). Ancak "güçlüler", çünkü 16 mm kauçuk kalınlığında elde ediliyorlar (12 mm yerine). Bir parçanın kullanım ömrü bu şekilde uzatılıyor.
 
 
Ortalama: Vazgeçilemez
 
Her bir SLIDE-LAG® çubuğu tamburun çapına göre ortalanıyor: Vazgeçilmez olan bu işlem çubuğun tamburun çapıyla mükemmel bir şekilde uyuşmasını sağlıyor ve sürgülerin altında tutulmasını ve kaymasını sağlıyor.
 
 
Ya kullanım ömrü?
 
Birkaç ender durum haricinde (bandın yeterince gergin olmaması, tamburun çapının sisteme uygun olmaması), SLIDE-LAG®kaplamasının kullanım ömrü, piyasada mevcut tambur kaplama sistemleri arasından en uzun olanlarındandır. Bir SLIDE-LAG® kaplamanın on yıl boyunca kullanıldığı oldukça sık rastlanılan bir durumdur. Ancak bu günde yalnızca birkaç saat çalışan tesisler üzerinde monte edilmeleri halinde geçerlidir.
 
En sık gözlemlediğimiz kullanım ömrü 6 ay ila 5 yıldır. 6 aylık kullanım ömründe, çalışma koşulları zorludur ve bant 24/24 döner. 5 yıllık kullanım ömründe, koşullar "normal" olarak değerlendirilebilen koşullardır; yani bant 5 gün çalışır ve 2 gün durur.
 
Bir SLIDE-LAG® kaplamasının ömrü birçok faktörden etkilenebilir: Tamburun çapına uymayan kalibraj, kötü ayarlanmış bant gerilimi, sık ve an kapatma/çalıştırma.
 
Kauçuğun çelik yüzeyinden ayrılması son derece nadir görülen, hatta hiç görülmeyen bir durumdur. Kauçuğun bir çelik yüzey üzerine soğuk olarak yapıştırılması söz konusu değildir. SLIDE-LAG® kaplaması pişirdiğimiz çiğ bir karışımdır: Pişirme süresi 12 ila 25 dakikadır. Çelik yüzey yağından arındırılır, kumlanır, üzerine pişirme sırasında (veya vülkanizasyon) kaplamanın yüzeyi ile tek bir vücut olmasını sağlayan iki yapıştırıcı sürülür. Kaplamanın dört tarafı titiz bir şekilde kontrol edilir.