Konveyör Bant

Konveyör Bant

Ağır Sanayi

SVP

SVP Parçalı Vulkanizasyon Presi
ÖZET
Shaw Almex SVP konveyör bant vulkanizasyon presi dünyada en çok tercih edilen ağır sanayi modüler konveyör bant vulkanizasyon presidir. Almex teknolojisinin temel nitelikleri ile ayırt edilen SVP aşağıdaki bileşenler ile tasarlanmış ve imal edilmiştir:
 
Özgün Almex "Basınç Yatağı" uniform basınç sistemi
Plakalarının içinde yer alan özel extrüde soğutma sistemi
Yenilikçi "Silikon Bileşenli" hızlı ısıtma sistemi
Hafif ama dayanıklı extrüde alüminyumdan imal traversler
Hassa ısı takibi için RC3 kontrol panosu Opsiyonel olarak veri kaydı yapabilen RC3P-log kontrol panosu
Seçimlik olarak, HPP20-4 sıvı basınç pompası ve tank birimi, 7 kg/cm2 (100 psi) üzerindeki çalışma basınçlarında zorunludur
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 
PLAKALAR: Özel ekstrüde levha, silikon ısıtma bileşenleri (163 °C'ye kadar) ve dayanıklı kompozit yalıtım paketi ile imal edilen esnek plaka bandın kalınlık farklılıklarına uyum sağlar. Sıkı oturan "quick coupling" düzgün bir profil sağlar. Gömme güç bağlantıları neme dayanıklı olmaları için contalıdır.
 
TRAVERSLER: Ekstrüde alüminyumdan imal üstün E-tipi traversler herhangi bir bant genişliği veya çalışma sıcaklığında çalışabilmek üzere tasarlanmıştır. Gömme yüksek gerilim dayanımlı çelik saplama tertibatları ile sabitlenen E-traversler sağlam ve küçük bir profil sağlar. Bütün preslerde ek operatör güvenliği için yardımcı E-travers kilidi olarak Almex sabitleme sistemi de bulunur.
 
KONTROL PANOSU: Pres, vulkanizasyon döngüsü Dual Omron dijital sıcaklık kontrolü ve gösterge sistemini kullanan, tüm kabloları hazır halde RC3 kontrol panosu ile birlikte sunulmaktadır. Opsiyonel olarak veri kaydı yapabilen RC3P-log kontrol panolu olarak temin edilebilir. 230 ile 600 Volt arası gerilim ile kullanılabilmekte olup, tutacaklı ve kapaklı hafif ve dayanıklı kauçuk bir kutu içine yerleştirilmiştir.
 
BASINÇ/SOĞUTMA: Tekstil karkaslı bantlar için yeterli 7 kg/cm2 (100 psi) basınç kompresörler vasıtasıyla verilir.
Çelik karkaslı bantlar için 3/4 HP motor gücüne ve 75 litre tanka sahip olan HPP20-4 pompa kolaylıkla 14 kg/cm2 (200 psi) seviyesine kadar basınç sağlar. Pompaya sıvı seviyesi ve basınç ölçekleri de dahildir. Daha büyük presler için kolaylıklar ek tanklar eklenebilir. Seçimlik olarak soğutmalı sistem de sunulur (HPPC20-4). 
 
ÖZELLİKLER
Almex SVP'nin sıfırlama valfleri ve gömme çelik saplama içeren geliştirilmiş tasarımı onu tercih edilen modüler konveyör bant vulkanizasyon presi kılar.
SVP'de kullanılan bütün elektrik sistemleri CE, CSA ve UL onaylıdır.
SVP ısıtıcı plakalrı sipariş üzerine üretilmekte olup, çeşitli bant genişliklerine uygun her türlü boyutlarda sunulmaktadır. Basınç sistemleri tekstil karkaslı bantlar için 7 kg/cm2 (100 psi) seviyesine ve çelik karkaslı bantlar için 14 kg/cm2 (200 psi) seviyesine kadar basınç sağlayabilir.