Konveyör Bant

Konveyör Bant

Ağır Sanayi

Solo Xpress

Solo Xpress Çerçeveli Konveyör bant vulkanizasyon Presi
Almex Solo Xpress tek kullanıcı tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış güvenilir, hafif ve taşınabilir bir çerçeveli prestir. Basit ama verimli tasarımı ile iki parçalı Solo Xpress sistemi kurulum ve söküm için çok az zaman gerektirir. Asgari ağırlığı ile vulkanizasyon yerine görece saplamaaylıkla taşınabilir. Kendini ispat etmiş Almex teknolojisi ile üretilen Solo Xpress aşağıdaki özelliklere sahiptir:
 
• Özgün Shaw Almex "Basınç Yatağı" uniform basınç dağılımı
• Baskı levhalarının içinde yer alan özel extrüde soğutma sistemi
• Yenilikçi "Silikon Bileşenli" hızlı ısıtma sistemi
• Dayanıklı alüminyumdan imal üst ve alt gövde
• Sıcaklık/zaman kontrolü için Almex T-Serisi kontrol paneli
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 
PLAKALAR: Özel alaşım aluminyumdan imal özgün Almex esnek plakalar, silikon ısıtma elemanı (azami 163 °C sıcaklık) ve dayanıklı kompozit yalıtım malzemesi içerir. Her bir plaka esnekliği sayesinde bandın kalınlık farklılıklarına uyum sağlayarak bant yüzeyi boyunca eşit vulkanizasyon sağlar.
 
GÖVDE: İki adet sağlam, hafif alüminyum çerçeve presin alt ve üst kısımlarını oluşturur. Her bir uçtaki ve yanlardaki tutacaklar taşımada ve konumlandırmada kolaylık sağlar.
 
KONTROL PANELİ: T1F ve T2 panelleri 230 volt ile çalışabilir. T1F gövde ile bütünleşik iken, T2 uzaktan kumandadır. Sadece 3 fazlı olan T3 modelleri de uzaktan kumanda olup, 600 volta kadar kullanılabilir. T2 ve T3 panelleri tutacaklı ve kapaklı sağlam bir alüminyum kutuda yer alan Dual Omron sıcaklık kontrol ve gösterge sistemine sahiptir.
 
BASINÇ/SOĞUTMA: Patentli Almex basınç yatağı vulkanizasyon yüzeyi boyunca eşit basınç oluşmasını sağlar. Azami çalışma basıncı 7 kg/cm2'ye (100 psi) kadardır. Soğutma sıvısı hızlı kavramaları hortumlar ile baskı levhası içindeki hextrüde kanallardan geçirilir.
 
ÖZELLİKLER
• Verimli tek operatörlü çerçeveli pres Solo Xpress'in yan/uç tutacakları vulkanizasyon yerine taşımada skolaylık sağlar
• Solo Xpress ile kullanılan bütün elektrik kontrol panelleri CE, CSA ve UL onaylıdır.
• Solo Xpress ısıtma plakaları eşkenar dörtgen düzeninde olup, daha büyük vulkanizasyonlar için preslerin yan yana getirilmesine imkan verir
• Her bir Solo Xpress siparişe göre imal edilmekte olup, 330 mm x 815 mm ve 78 kg toplam ağırlıktan 330 mm x 1420 mm ve 159 kg toplam ağırlığa kadar değişen ölçülerde üretilebilmektedir.