Konveyör Bant

Konveyör Bant

Hafif Sanayi

MVP

Shaw Almex MVP Hafif Konveyör bant vulkanizasyon presi PVC, poliüretan ve polyester mono filament sentetik bantlar için hızlı ve güvenilir bant vulkanizasyon sağlamak için tasarlanmıştır.
ÖZET
 
Shaw Almex MVP Hafif Konveyör bant vulkanizasyon presi PVC, poliüretan ve polyester mono filament sentetik bantlar için hızlı ve güvenilir bant vulkanizasyon sağlamak için tasarlanmıştır. Eşsiz Almex pres teknolojisi ile üretilen MVP aşağıdaki bileşenleri içerir:
• Özgün Shaw Almex "Basınç Yatağı" eşit basınç sistemi
• Isıtma plakaları içinde yer alan özel extrüde soğutma sistemi
• Yenilikçi "Silikon Bileşenli" hızlı ısıtma sistemi
• Dayanıklı alüminyumdan imal iki parçalı gövde (konumlandırması kolay)
• Güvenilir Almex basınçlı hava pompası (seçimlik)
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 
PLAKA: Özel ekstrüde levha, silikon ısıtma elemanı ve dayanıklı bileşik yalıtım paketi bandın kalınlık farklarına tamamen uyum sağlayan esnek plaka içinde bir araya getirilir. Azami 200 °C plaka sıcaklığı ile verimli ısıtma/soğutma döngüsü gerçekleştirilir.
 
GÖVDE: İki parçalı dayanıklı alüminyum gövde kaldırmanın zor olduğu ortamlar için tasarlanmıştır. Alt plaka kısa bantların vulkanizasyon işlemleri için gövdeden ayrılabilir. Bu presler düzenli atölye kullanımı için konsola monte edilebilir.
 
KONTROL PANOSU: Kontrol panoları çeşitli akım ve gerilim koşullarında işletim sağlar. Ek zamanlayıcıya veya basınç ve soğutma dahil tam otomatik işlem özelliğine sahip paneller de sunulabilmektedir.
 
BASINÇ/SOĞUTMA: MVP modelleri Almex basınç yatağı (uniform sağlama) sisteminin inen basınç sinyali ile uygulanan 2,8 kg/cm2 (40 psi) çalışma basıncına sahiptir. Hava basıncı düzenleme ve kontrol bileşenleri gövdeye montedir. Pres C1M veya C1 soğutma ekipmanı ile ekstrüde ısıtma plakaları içinden geçirilen su ile soğutulur. Hava basınç ve su soğutma işlevlerini bir arada sağlayan yeni QWI Kool Sistemi de sunulabilmektedir.
 
ÖZELLİKLER
• MVP sentetik bantların vulkanizasyonlanması için hızlı ve güvenilir bir çözüm sunar. 2,8 kg/cm2 (40 psi) azami çalışma basıncı sunar. Bütün elektronik bileşenler CE ve ETL onaylı olup, UL ve CSA standartlarına uygundur.
• Bütün MVP presleri siparişe özel üretilir. İki standart plaka genişliği bulunur. Bunlar, 355 mm ile 2185 mm arası uzunlukta sunulan 125 mm genişlikteki modeller ile 355 ile 810 mm arası uzunluklarda sunular 200 mm genişlikteki modellerdir. Pres ağırlığı 15 ile 385 kg arasında değişir.
• Seçimlik olarak konsol (atölye kullanımı için) ve havalı üst plaka kaldıracı da talep üzerine sunulabilmektedir.