Konveyör Bant

Konveyör Bant

Solid Woven

Fenner Dunlop Hakkında

Konveyörler Madenciliğin Belkemiğidir

Verimli bir taşıma sisteminin olmaması maden üretimini ciddi düzeyde etkileyebilir. Herhangi bir konveyörün randımanı büyük ölçüde bandın kendisinin sorunsuz çalışma ömrünün ne kadar uzun olduğuna bağlı olmakla birlikte; kullanılacağı yer ve ortam koşulları çok çetin olabilir ve böylesi bir ortamda bandın darbelere, aşınmaya, sürtünmeye, yırtılmaya, bakterilere, asitlere, su ve genel mekanik hasarlara da dayanıklı olması esastır.

Konveyör bant sistemleri imalatı alanında 60 yılı aşkın deneyimin yanı sıra ürün tasarımı, imalatı, uygulama mühendisliği ve teknik destek hizmetleri alanında her zaman yenilikçi ve öncü yaklaşımı ve bunlara ek olarak müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Fenner Dunlop, konveyör bant ürünleri ve hizmetleri alanında ilk tercihtir.

Fenner Dunlop madencilik ve endüstriyel uygulamalar alanında Dünyanın en büyük konveyör bantları üreticisidir. Beş kıtada on iki imalat tesisi ile Fenner Dunlop, günümüzde en kapsamlı konveyör bant servis ve hizmeti sunabilecek eşsiz olanaklara sahiptir.

Türkiyede satılan Fenner Dunlop Solidwoven bantları sadece İngiltere’de üretilmektedir.