Konveyör Bant

Konveyör Bant

Solid Woven

Fenner Dunlop Bant Serisi

PVC, PVG, SR

PVC (FR)

Dünya genelindeki emniyet standartlarında öngörülen yangına dayanıklılık ve anti statik şartları veya çoğu kez de daha yüksek standart gereksinimlerini karşılayan PVC bantları esas itibariyle yeraltı madenlerinde ve diğer tehlike arz eden koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Düşünülen uygulamaların türü ve koşullarına göre 4mm’ye kadar çeşitli kaplama kalınlıklarına sahip PVC malzeme kullanılabilmektedir. Kömür madenleri ve benzeri sürekli yüksek üretimin bant güvenilirliğine bağlı olduğu uygulamalarda PVC bantların benzerlerinden daha üstün hizmet ömrüne sahip olduğu kanıtlanmıştır.

PVC kaplamalar mükemmel temizlik özelliklerine ve kolaylığına sahip olmalarının yanı sıra sık dokuma gövdenin sağladığı avantajları da beraberinde sunmakta olup, kömür, kalya taşı, fosfat, gübre, tuz, alçıtaşı ve kil gibi malzemelerin taşınmasının yanı sıra, kereste sektörü ve nemli ve yapışkan malzemelerin taşındığı diğer uygulamalarda da kullanıma son derece uygundur.

PVG (FRSR)

PVG bant, örtü ve kaplama özelliklerinin yanı sıra yüksek düzeyde yangına dayanıklılık koşulu aranan ve sentetik kauçuk bileşiklerinin veya malzemelerin kullanıldığı alanlarda ideal çözümdür. Bu PVC bant, kalınlığı 6mm'ye kadar çıkabilen tek ya da çift nitril kauçuk örtüye sahip bir banttır. PVG bant türünün sağladığı başlıca avantajlar arasında bant ömrünün artması, dik meyillerde ve yüksek seyir hızında taşımaya olanak sağlamaları sayılabilir. Bu bantlar genellikle yüksek tonajlı galeri ve ana hat konveyörlerinin yanı sıra güç santralleri ve kömür hazırlama tesislerinde kullanılmaktadır.

SR

Yangına yüksek dayanıklılığın-SR gerekli olmadığı aşındırıcı ve zor minerallerin taşınması için ise en ideal çözüm kauçuk kaplı banttır. Firmamız tasarımı PVC emprenyeli mono karkas gövde ile kombine halde 6mm kalınlığa kadar maksimum aşınma direncine sahip olacak şekilde formüle edilmiş dayanıklı kauçuk örtümüz, agregalar ile benzeri sert ve keskin malzemelerin taşındığı ortamlarda ideal çözümdür.