Konveyör Bant

Konveyör Bant

Aleve Mukavim

Dunlop Aleve Mukavim

Aleve dayanıklı konveyör bantlar özellikle iç mekan kullanımlarında ve güvenliğin en yüksek öneme sahip olduğu tüneller ile madenlerde dahili taşıma için kullanılır. Bu konuda birçok güvenlik sınıflandırması ve uluslararası standartlar bulunmakta olup, Dunlop bu koşulları karşılamak için geniş bir aleve dayanıklı kaplama sınıfları yelpazesi geliştirmiştir.
Kömür tozu, gaz, gübre veya diğer yanıcı maddelerin bulunduğu ortamlarda kullanılan konveyör bantların havadaki gazları ve tozları tutuşturabilecek statik elektrik yükleri oluşturmayacak nitelikte olması hayati önem taşır. Bütün Dunlop bantlarında bulunan çok önemli bir güvenlik özelliği bu ürünlerin anti-statik olması ve EN/ISO 20284 standardına uygun olması, dolayısıyla da ATEX sınıflandırmalı ortamlarda kullanılabilir olmasıdır.
 
Aleve dayanıklı konveyör bantlarımız madencilik, kerestecilik, kağıt ve kağıt hamuru, şeker ve gıda, geri dönüşüm, kimya ve gübre tesisleri gibi birçok sanayi alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Dunlop 30 yıldan uzun süredir dünyanın en titiz şekilde bağımsız test edilen standartlarına sahip olan Alman madencilik sanayisinin başlıca konveyör bant tedarikçilerindendir.
 
BV K/S Sınıfı – Kömür tozu vs. gibi yanıcı ve patlayıcı malzemelerin taşınması için aleve dayanıklı sınıf. (Sürekli: 80°C. Ani Maksimum: 90°C)
V/VT Sınıfı – Madencilik uygulamaları için özel geliştirilmiş olan aleve dayanıklı sınıflar (Sürekli: 80°C. Ani Maksimum: 90°C)
 
Aleve ve Yağa Dayanıklı Kaplamalar
BVM K/S Sınıfı – Aleve ve yağa dayanıklı, hayvani ve bitkisel kökenli sıvı ve katı yağlar içeren çoğu ürüne uygun. (Sürekli: 80°C. Ani Maksimum: 90°C) 
BVS K/S Sınıfı – Aleve ve yağa dayanıklı, mineral yağlar içeren ürünlere uygun. (Sürekli: 80°C. Ani Maksimum: 90°C)
 
TS EN ISO 14973 ve TS EN ISO 12882 standartlarının tüm sınıflarına uygun bantlarımız mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için bizi arayın.