Konveyör Bant

Konveyör Bant

Aşınmaya Mukavim

Dunlop Aşınmaya Mukavim

Dunlop Aşınmaya Dayanıklı Konveyör bantlar . Bir taşıyıcı bandın aşınma direnci kullanım ömrünü belirleyen başlıca etkenlerden biri olup, sonuçta bedelinin karşılığını verip vermediğinin en doğru ölçüsüdür. Dunlop teknisyenleri için amaç her zaman konveyör bantlarımızı müşterilerimize en düşük "kullanım ömrü maliyeti" ile sunmaktır.
Laboratuvar testleri Dunlop'un yıpranmaya ve aşınmaya dayanıklı kaplama sınıflarının her bir yönden uluslararası DIN ve ISO kalite koşullarının üzerinde olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. En önemli iki test kopma dayanımı ve aşınma konusundadır. Delici nesnelerin kesik ve oyuklara yol açtığı uygulamalarda kopma dayanımı önemlidir. Aşınma dayanımı ise sinter, kum ve çakıl gibi kaba malzemelerin taşındığı uygulamalarda önemlidir.
 
AA Sınıfı – Normal hizmet koşullarında çok iyi aşınma direnci.
RA Sınıfı – Normal hizmet koşullarında yüksek aşınma direnci.
RE Sınıfı – Büyük boy, ağır, delici malzemelerin yüksekten düşmesiyle oluşan kesik, darbe, aşınma ve oyuk hasarlarına karşı mükemmel dayanıklılık. 
RS Sınıfı – RE sınıfının niteliklerinin yanı sıra yüksek derecede aşındırıcı malzeme taşıma ihtiyaçları için ekstra aşınma dayanımına sahip.