Konveyör Bant

Konveyör Bant

Isıya Mukavim

Dunlop Isıya Mukavim - Betahete, Deltahete

Isıya Dayanıklı Konveyör bantlar. Dunlop aşınmaya olduğu kadar ısıya dayanıklı olan, böylelikle çok daha uzun kullanım ömrü sunan konveyör bantlar geliştirmiştir. Yüksek sıcaklık konveyör bant gövdesinin kendisine ciddi hasarlar verebilir. Doğru kaplama kalınlığının seçilmesi hayati önem taşır, çünkü kaplama ısı kaynağı ile gövde arasında bir bariyer teşkil eder.
Dunlop ısıya dayanıklı konveyör bantlar uzun yılları boyunca geliştirilmiş ve rafine edilmiş olup, böylelikle bazı durumlarda 400°C'ye varan sıcaklıkların da dahil olduğu en uç koşullarda bile ihtiyaçları kolaylıkla karşılayabilmektedirler.
Dunlop ısıya dayanıklı konveyör bantlarının büyük başarı ile kullanıldığı sanayiler arasında çimento sanayisi, geri dönüşüm tesisleri, çelik sanayisi, dökümhaneler, kimya sanayi ve petrokimya sanayisi bulunur.Betahete – Orta sıcaklıktaki malzemeler için ısıya ve aşınmaya dayanıklı. (Sürekli: 160°C. Ani Maksimum: 180°C) 
Starhete – Kontrollü yüksek sıcaklıktaki malzemeler için yüksek ısıya dayanıklı. Starhete aynı zamanda çok iyi kimyasal ve yağ dayanımı özeliklerine sahiptir. (Sürekli: 180°C. Ani Maksimum: 220°C)
Deltahete – Kısa sürelerle 400°C'ye varan ağır iş koşulları (kok, cüruf, vs.) için üstün ısı dayanımı. (Sürekli: 200°C. Ani Maksimum: 400°C.) Daha fazla bilgi için bu sayfanın sonunda yer alan "Deltahete teknik tanıtımı" bağlantısına tıklayarak Sınıf T3/200°C bantların rakipleri ile karşılaştırmalı testlerine ulaşabilirsiniz.