Konveyör Bant

Konveyör Bant

Yağa Mukavim

Dunlop yağa mukavim

Sıvı ve Katı Yağa Dayanıklı Konveyör bantlar. Sıvı ve katı yağlar lastiğin içine nüfuz ederek lastiğin kabarmasına ve deforme olmasına, sıklıkla da ciddi işletim problemlerine neden olabildiğinden bir taşıyıcı bandın performansı ve kullanım ömrü üzerinde son derece olumsuz etkiler yapabilmektedir. Sıvı ve katı yağ dayanımı iki grup altında sınıflandırılabilir: mineral yağları ile hayvani ve bitkisel sıvı ve katı yağlar. Bunlar arasında mineral yağlar en yıpratıcısı olup, özellikle yüksek derecede koruma gerektirir.
Dunlop ROM kaplama sınıfı ürünlerinde nüfuza, dolayısıyla da sıvı ve katı yağların zarar verici etkilerine direnmek üzere tasarlanmış özel bir bileşik formülü kullanır. Dunlop yüksek derecede yıpratıcı mineral yağlarının ya da yüksek yoğunlukta hayvani ve bitkisel yağların söz konusu olduğu durumlar için de özel bir bileşim geliştirerek son derece başarılı ROS kaplama sınıfını yaratmıştır.
 
Sıvı ve katı yağa dayanıklı kaplamalara sahip Dunlop konveyör bantları kimya ve gübre sanayileri, ahşap, kağıt ve selüloz sanayileri, şeker ve gıda sanayileri, karma nakliye ve geri dönüşüm tesisleri gibi birçok farklı sanayide kullanılmaktadır. Hem yağa hem de aleve dayanıklı kaplamalar da sunulabilmektedir.